top
logo
2024 / Naisten suomensarja / Lounaislohko

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto


Sarjataulukko

# Joukkue Ott 3P 2P 1P 0P Juoksut Pist
1 Mynämäen Vesa 10 4 5 0 1 169 - 73 22
2 Manse PP 9 6 1 0 2 103 - 63 20
3 Fera, Rauma 11 3 2 2 4 104 - 125 15
4 Kokemäen Kova-Väki 11 2 2 4 3 126 - 139 14
5 Pirkkalan Pirkat 9 3 1 1 4 106 - 89 12
6 Laitilan Jyske 7 3 1 1 2 93 - 91 12
7 Ruoveden Pirkat 9 2 2 1 4 75 - 111 11
8 Mailajuniorit, Kankaanpää 8 1 2 1 4 66 - 107 8
9 Pesäkarhut-Akatemia 8 1 0 1 6 66 - 110 4



2024-06-19
Manse PP - Fera, Rauma 2-1k (4-5, 4-2, 2-2, 3-2) 35
Mailajuniorit, Kankaanpää - Kokemäen Kova-Väki 0-2 (5-10, 2-11) 101

2024-06-17
Kokemäen Kova-Väki - Ruoveden Pirkat 2-1s (3-1, 4-8, 3-1) 95

2024-06-16
Pesäkarhut-Akatemia - Mynämäen Vesa 1-2s (6-4, 3-5, 0-1) 50

2024-06-14
Mailajuniorit, Kankaanpää - Fera, Rauma 1-0 (4-4, 6-4) 146

2024-06-13
Laitilan Jyske - Mynämäen Vesa 0-1 (7-7, 1-24) 85

2024-06-12
Ruoveden Pirkat - Mailajuniorit, Kankaanpää 2-0 (2-1, 9-3) 102
Fera, Rauma - Pesäkarhut-Akatemia 2-0 (10-3, 8-7) 50
Kokemäen Kova-Väki - Manse PP 0-2 (3-10, 0-4) 121
Mynämäen Vesa - Pirkkalan Pirkat 2-0 (3-0, 10-3) 77

2024-06-10
Kokemäen Kova-Väki - Pesäkarhut-Akatemia 2-0 (5-4, 19-2) 70

2024-06-09
Pesäkarhut-Akatemia - Ruoveden Pirkat 2-0 (8-5, 6-2) 52

2024-06-08
Laitilan Jyske - Pirkkalan Pirkat 0-2 (4-5, 8-12) 50

2024-06-06
Manse PP - Kokemäen Kova-Väki 2-0 (10-0, 7-0) 40

2024-06-05
Mailajuniorit, Kankaanpää - Ruoveden Pirkat 1-2k (4-3, 2-8, 0-0, 3-4) 165

2024-06-04
Fera, Rauma - Pirkkalan Pirkat 2-1s (1-0, 1-6, 2-1) 50

2024-05-31
Ruoveden Pirkat - Pirkkalan Pirkat 1-0 (4-2, 7-7) 99
Mynämäen Vesa - Laitilan Jyske 0-2 (4-5, 5-6) 160

2024-05-29
Fera, Rauma - Laitilan Jyske 1-2s (0-6, 10-6, 0-1) 100

2024-05-26
Laitilan Jyske - Ruoveden Pirkat 2-0 (7-3, 17-5) 78

2024-05-25
Kokemäen Kova-Väki - Mailajuniorit, Kankaanpää 1-2s (8-4, 2-3, 1-3) 112
Pesäkarhut-Akatemia - Manse PP 0-2 (2-6, 6-7) 55

2024-05-24
Pirkkalan Pirkat - Kokemäen Kova-Väki 2-1s (2-14, 16-3, 1-0) 60

2024-05-22
Ruoveden Pirkat - Manse PP 0-2 (1-10, 1-5) 120

2024-05-21
Mynämäen Vesa - Fera, Rauma 2-0 (4-1, 21-7) 138

2024-05-19
Kokemäen Kova-Väki - Laitilan Jyske 2-1k (7-2, 4-9, 0-0, 3-1) 115
Mailajuniorit, Kankaanpää - Pesäkarhut-Akatemia 2-0 (6-4, 8-4) 162

2024-05-18
Manse PP - Pirkkalan Pirkat 2-0 (3-2, 7-3) 32

2024-05-17
Fera, Rauma - Mynämäen Vesa 0-1 (1-6, 4-4) 86

2024-05-15
Pesäkarhut-Akatemia - Fera, Rauma 0-2 (4-6, 5-6) 60
Pirkkalan Pirkat - Mynämäen Vesa 0-1 (2-2, 11-12) 90

2024-05-12
Pirkkalan Pirkat - Mailajuniorit, Kankaanpää 2-0 (9-4, 12-2) 40

2024-05-11
Laitilan Jyske - Manse PP 2-0 (7-5, 7-0) 77
Fera, Rauma - Ruoveden Pirkat 0-2 (2-5, 4-6) 75
Mynämäen Vesa - Kokemäen Kova-Väki 2-1s (4-7, 14-2, 3-0) 88

2024-05-09
Manse PP - Mynämäen Vesa 0-2 (1-10, 2-3) 55
Pesäkarhut-Akatemia - Pirkkalan Pirkat 0-2 (0-1, 2-11) 70
Kokemäen Kova-Väki - Fera, Rauma 1-2s (11-6, 5-6, 0-1) 62

2024-05-06
Fera, Rauma - Kokemäen Kova-Väki 2-0 (5-2, 6-2) 70

2024-05-05
Manse PP - Mailajuniorit, Kankaanpää 2-0 (12-6, 4-3) 52

2024-05-03
Mynämäen Vesa - Ruoveden Pirkat 2-0 (10-3, 13-1) 122


bottom