top
logo
2023 / Naisten suomensarja / Länsilohko

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto

Yhteenveto Juoksut Kotijoukkue Vierasjoukkue


Lapuan Virkiä - Toholammin Urheilijat 2-1s (9-7, 7-12, 3-1)

Naisten suomensarja 2023, Länsilohko
2023-08-02 klo 17:58:00 - 20:42:00



Juoksut - 1. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Lapuan Virkiä 1J 1A 1 - 0 Harhaheitto Kärnä Sara
Lapuan Virkiä 1J 1A palo Kangasluoma Ria Kontio Seria
Lapuan Virkiä 1J 1A palo Rantakari Liina Jaskari Laura
Toholammin Urheilijat 1J 1L 1 - 1 Pekkarinen Tuuli Varvelin Laura
Toholammin Urheilijat 1J 1L 1 - 2 Ruusila Tiina Laakso Eerika
Lapuan Virkiä 1J 2A 2 - 2 Kärnä Sara Haapanen Julia
Lapuan Virkiä 1J 2A 3 - 2 Kärnä Sara Kärnä Sara
Lapuan Virkiä 1J 2A 4 - 2 Vilpakka Sanna Kangasluoma Emmi
Lapuan Virkiä 1J 2A koppi Kangasluoma Ria Vilpakka Sanna
Toholammin Urheilijat 1J 2L 4 - 3 Puurula Laura Koivukoski Jane
Lapuan Virkiä 1J 3A 5 - 3 Jaskari Laura Jaskari Laura
Lapuan Virkiä 1J 3A 6 - 3 Jaskari Laura Jänikselä Minttu
Lapuan Virkiä 1J 3A 7 - 3 Ikola Jonna Jaskari Laura
Toholammin Urheilijat 1J 3L 7 - 4 Pekkarinen Tuuli Huusko Sofia
Toholammin Urheilijat 1J 3L 7 - 5 Koivukoski Jane Haikola Venla
Lapuan Virkiä 1J 4A koppi Jaskari Laura Kangasluoma Emmi
Lapuan Virkiä 1J 4A 8 - 5 Harhaheitto Kontio Seria
Lapuan Virkiä 1J 4A palo Kangasluoma Ria Rantakari Liina
Toholammin Urheilijat 1J 4L 8 - 6 Pekkarinen Tuuli Puurula Laura
Toholammin Urheilijat 1J 4L palo Seppälä Niina Varvelin Laura
Toholammin Urheilijat 1J 4L 8 - 7 Huusko Sofia Laakso Eerika
Toholammin Urheilijat 1J 4L koppi Ruusila Tiina Pekkarinen Tuuli
Toholammin Urheilijat 1J 4L palo Haikola Venla Seppälä Niina


Juoksut - 2. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Toholammin Urheilijat 2J 1A 0 - 1 Pekkarinen Tuuli Puurula Laura
Toholammin Urheilijat 2J 1A 0 - 2 Ruusila Tiina Laakso Eerika
Toholammin Urheilijat 2J 1A 0 - 3 Seppälä Niina Pekkarinen Tuuli
Toholammin Urheilijat 2J 1A 0 - 4 Seppälä Niina Seppälä Niina
Toholammin Urheilijat 2J 1A 0 - 5 Karttunen Pinja Seppälä Niina
Toholammin Urheilijat 2J 1A koppi Vierimaa Eerika Koivukoski Jane
Toholammin Urheilijat 2J 1A koppi Puurula Laura Karttunen Pinja
Toholammin Urheilijat 2J 1A koppi Varvelin Laura Happo Sohvi
Toholammin Urheilijat 2J 1A koppi Huusko Sofia Puurula Laura
Toholammin Urheilijat 2J 1A palo Haikola Venla Varvelin Laura
Lapuan Virkiä 2J 1L 1 - 5 Jaskari Laura Kärnä Sara
Lapuan Virkiä 2J 1L 2 - 5 Vilpakka Sanna Kangasluoma Emmi
Toholammin Urheilijat 2J 3A 2 - 6 Seppälä Niina Seppälä Niina
Toholammin Urheilijat 2J 3A 2 - 7 Seppälä Niina Varvelin Laura
Toholammin Urheilijat 2J 3A palo Vierimaa Eerika Seppälä Niina
Lapuan Virkiä 2J 3L 3 - 7 Harhaheitto Vilpakka Sanna
Lapuan Virkiä 2J 3L palo Lakaniemi Neea Rantakari Liina
Toholammin Urheilijat 2J 4A 3 - 8 Pekkarinen Tuuli Vierimaa Eerika
Toholammin Urheilijat 2J 4A 3 - 9 Laakso Eerika Varvelin Laura
Toholammin Urheilijat 2J 4A koppi Huusko Sofia Pekkarinen Tuuli
Toholammin Urheilijat 2J 4A 3 - 10 Harhaheitto Seppälä Niina
Toholammin Urheilijat 2J 4A palo Puurula Laura Karttunen Pinja
Lapuan Virkiä 2J 4L 4 - 10 Vilpakka Sanna Kärnä Sara
Lapuan Virkiä 2J 4L 5 - 10 Kangasluoma Ria Kangasluoma Emmi
Lapuan Virkiä 2J 4L 6 - 10 Vapaataival Kontio Seria


Juoksut - Supervuoro

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Lapuan Virkiä S A 1 - 0 Harhaheitto Kangasluoma Emmi
Lapuan Virkiä S A 2 - 0 Ikola Jonna Kontio Seria
Lapuan Virkiä S A koppi Kangasluoma Ria Vilpakka Sanna
Lapuan Virkiä S A koppi Kärnä Sara Lakaniemi Neea
Lapuan Virkiä S A 3 - 0 Rantakari Liina Mäki Anniina
Lapuan Virkiä S A palo Ikola Jonna Rantakari Liina
Toholammin Urheilijat S L 3 - 1 Pekkarinen Tuuli Varvelin Laura
Toholammin Urheilijat S L koppi Huusko Sofia Laakso Eerika
Toholammin Urheilijat S L palo Ruusila Tiina Seppälä Niina


bottom