top
logo
2023 / Poikien Ykköspesis / Lohko D

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto

Yhteenveto Juoksut Kotijoukkue Vierasjoukkue


Sotkamon Jymy - Simon Kiri 2-0 (10-7, 7-6)

Poikien Ykköspesis 2023, Lohko D
2023-06-22 klo 16:56:00 - 19:17:00



Juoksut - 1. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Sotkamon Jymy 1J 1L palo Torvikoski Kristian Karjalainen Konsta
Simon Kiri 1J 2A 0 - 1 Enbuske Henrik Ranta Onni
Simon Kiri 1J 2A koppi Okkonen Hannes Hyttinen Jonne
Simon Kiri 1J 2A palo Nurmela Santeri Kärkkäinen Roope
Sotkamon Jymy 1J 2L palo Heikkinen Eero Kemppainen Aku
Sotkamon Jymy 1J 2L palo Heikkonen Olavi Sorola Samu
Simon Kiri 1J 3A 0 - 2 Kärkkäinen Roope Ranta Onni
Sotkamon Jymy 1J 3L 1 - 2 Puittinen Roope Pelkonen Atte
Sotkamon Jymy 1J 3L 2 - 2 Karjalainen Konsta Heikkinen Reino
Sotkamon Jymy 1J 3L koppi Sorola Samu Kemppainen Tuomas
Sotkamon Jymy 1J 3L 3 - 2 Arffman Olavi Karjalainen Konsta
Sotkamon Jymy 1J 3L 4 - 2 Heikkinen Eero Heikkinen Eero
Sotkamon Jymy 1J 3L 5 - 2 Heikkinen Eero Kemppainen Aku
Sotkamon Jymy 1J 3L 6 - 2 Karjalainen Konsta Heikkinen Eero
Sotkamon Jymy 1J 3L palo Heikkonen Olavi Puittinen Roope
Sotkamon Jymy 1J 3L palo Torvikoski Kristian Heikkonen Olavi
Simon Kiri 1J 4A 6 - 3 Nikupeteri Antti Hyttinen Jonne
Simon Kiri 1J 4A 6 - 4 Anttila Saku Kärkkäinen Roope
Simon Kiri 1J 4A 6 - 5 Anttila Saku Anttila Saku
Simon Kiri 1J 4A 6 - 6 Ylitalo Niklas Anttila Saku


Juoksut - 2. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Sotkamon Jymy 2J 1A 1 - 0 Kemppainen Tuomas Pelkonen Atte
Sotkamon Jymy 2J 1A palo Sorola Samu Heikkinen Eero
Sotkamon Jymy 2J 1A palo Arffman Olavi Kemppainen Tuomas
Sotkamon Jymy 2J 2A 2 - 0 Puittinen Roope Kemppainen Aku
Sotkamon Jymy 2J 2A palo Kemppainen Tuomas Pelkonen Atte
Sotkamon Jymy 2J 2A palo Heikkonen Olavi Seppänen Veeti
Sotkamon Jymy 2J 3A 3 - 0 Kemppainen Tuomas Pelkonen Atte
Sotkamon Jymy 2J 3A 4 - 0 Sorola Samu Heikkinen Eero
Sotkamon Jymy 2J 3A palo Arffman Olavi Puittinen Roope
Sotkamon Jymy 2J 3A koppi Torvikoski Kristian Karjalainen Konsta
Sotkamon Jymy 2J 3A 5 - 0 Heikkinen Reino Heikkinen Reino
Sotkamon Jymy 2J 3A 6 - 0 Heikkinen Reino Seppänen Veeti
Simon Kiri 2J 3L 6 - 1 Hyttinen Jonne Okkonen Hannes
Simon Kiri 2J 3L 6 - 2 Hyttinen Jonne Hyttinen Jonne
Simon Kiri 2J 3L 6 - 3 Kärkkäinen Roope Kärkkäinen Roope
Simon Kiri 2J 3L 6 - 4 Kärkkäinen Roope Hyttinen Jonne
Simon Kiri 2J 3L palo Anttila Saku Kärkkäinen Roope
Sotkamon Jymy 2J 4A palo Kemppainen Tuomas Pelkonen Atte
Sotkamon Jymy 2J 4A 7 - 4 Arffman Olavi Puittinen Roope
Simon Kiri 2J 4L koppi Enbuske Henrik Kärkkäinen Roope


Juoksut - Supervuoro

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä


bottom