top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2016 / Tyttöjen superpesis / Ylempi ls

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto


Etenijätilasto

Sija Pelaaja Joukkue Ottelut T per peli
1 Korpela Ella Oulu 9 32 3.6
2 Linna Emilia Oulu 9 26 2.9
3 Siilin Titta Hyvinkää 10 23 2.3
4 Lämsä Eveliina Oulu 10 21 2.1
5 Törmänen Roosa Oulu 10 21 2.1
6 Määttälä Katrina Oulu 10 21 2.1
7 Männikkö Janina Lapua 10 20 2.0
8 Vahvelainen Lotta Hyvinkää 10 20 2.0
9 Syrjälä Sanni Seinäjoki 10 19 1.9
10 Palo Annika Tyrnävä 10 17 1.7
11 Hussa Roosa Kempele 10 17 1.7
12 Kankaanperä Riina Jyväskylä 10 17 1.7
13 Suni Rebekka Kempele 9 16 1.8
14 Heikkilä Anni Hämeenlinna 9 15 1.7
15 Jaakkola Kaisa Lapua 10 15 1.5
16 Marjomaa Jenni Tyrnävä 10 15 1.5
17 Yrjänen Kiira Hyvinkää 8 14 1.8
18 Ritola Essi Lapua 10 14 1.4
19 Olli Venla Rauma 10 14 1.4
20 Vahvelainen Tessa Hyvinkää 10 14 1.4
21 Vahvelainen Oona Hyvinkää 10 14 1.4
22 Viitanen Heini Rauma 10 14 1.4
23 Laakso Aino-Kaisa Hyvinkää 8 13 1.6
24 Tuominen Eveliina Pori 10 13 1.3
25 Rantala Anniina Lapua 10 13 1.3
26 Pihlajamäki Mikaela Nurmo 10 13 1.3
27 Viljanen Roosa Jyväskylä 10 12 1.2
28 Löytökorpi Minna-Mari Rauma 10 12 1.2
29 Lähdemäki Heidi Seinäjoki 10 12 1.2
30 Jalo Annika Rauma 8 11 1.4
31 Liimatainen Oona Pori 9 11 1.2
32 Wetterstrand Tiia Hyvinkää 9 11 1.2
33 Kiviniemi Emma Lapua 10 11 1.1
34 Eskola Siri Oulu 10 11 1.1
35 Ahvanainen Veera Susiraja 9 10 1.1
36 Fasse Ninni Oulu 10 10 1.0
37 Kallio Jenna Lapua 10 10 1.0
38 Nupponen Iida Susiraja 10 10 1.0
39 Moilanen Nea Jyväskylä 10 10 1.0
40 Säkkinen Jenina Oulu 8 9 1.1
41 Määttä Aura Kempele 8 9 1.1
42 Valkeejärvi Iina Jyväskylä 10 9 0.9
43 Uusitalo Susanna Rauma 10 9 0.9
44 Harinen Pauliina Hyvinkää 10 9 0.9
45 Kaakinen Maria Tyrnävä 10 9 0.9
46 Vesalainen Miia Pori 10 9 0.9
47 Lähde Ida Hämeenlinna 5 8 1.6
48 Kemppainen Sara-Ella Kempele 8 8 1.0
49 Korkala Susanna Oulu 9 8 0.9
50 Kesti Essi Kempele 9 8 0.9
51 Hemmilä Anna Oulu 9 8 0.9
52 Lotvonen Nea Tyrnävä 9 8 0.9
53 Auvinen Veera Susiraja 10 8 0.8
54 Tuomi Anni Hyvinkää 10 8 0.8
55 Koskela Katri Hyvinkää 10 8 0.8
56 Bäckman Essi Kempele 10 8 0.8
57 Lax Lotta Pori 10 8 0.8
58 Peräaho Kaisa Lapua 10 8 0.8
59 Juntunen Jasmiina Kempele 8 7 0.9
60 Karttunen Venla Jyväskylä 8 7 0.9
61 Myllyniemi Jutta Susiraja 9 7 0.8
62 Ojala Susanna Nurmo 10 7 0.7
63 Viita Linda Seinäjoki 10 7 0.7
64 Särkioja Emmi Kempele 8 6 0.8
65 Puolakka Miia Pori 8 6 0.8
66 Salovaara Pauliina Seinäjoki 10 6 0.6
67 Vikström Vera Jyväskylä 10 6 0.6
68 Visuri Miia Oulu 10 6 0.6
69 Mäki Inka Lapua 10 6 0.6
70 Korhonen Senni Hämeenlinna 10 6 0.6
71 Kontu Miitta Oulu 3 5 1.7
72 Syrjälä Silja Seinäjoki 9 5 0.6
73 Mäntylä Maiju Nurmo 10 5 0.5
74 Tanhua Venla Rauma 10 5 0.5
75 Nyman Meri Tyrnävä 10 5 0.5
76 Töyrylä Tinja Rauma 10 5 0.5
77 Kanerva Fanni Hämeenlinna 10 5 0.5
78 Valtanen Julia Rauma 10 5 0.5
79 Kerola Petra Seinäjoki 10 5 0.5
80 Jaakola Laura Tyrnävä 10 5 0.5
81 Lindholm Noora Pori 10 5 0.5
82 Ala-Kauhaluoma Anna Hämeenlinna 10 5 0.5
83 Vettenranta Minttu Pori 6 4 0.7
84 Virto Riia Hyvinkää 6 4 0.7
85 Lundell Ilona Nurmo 6 4 0.7
86 Haapala Vilma Hyvinkää 7 4 0.6
87 Harttunen Julia Pori 7 4 0.6
88 Räsänen Miisa Susiraja 8 4 0.5
89 Tuokko Emmi Nurmo 9 4 0.4
90 Hietala Annariikka Hämeenlinna 9 4 0.4
91 Mäkelä Sini Pori 9 4 0.4
92 Karhumäki Laura Seinäjoki 10 4 0.4
93 Peltomäki Minttu Lapua 10 4 0.4
94 Korhonen Sohvi Hämeenlinna 10 4 0.4
95 Korkala Laura Tyrnävä 10 4 0.4
96 Salonen Juulia Pori 3 3 1.0
97 Toivanen Hanna Susiraja 6 3 0.5
98 Kontu Henriikka Tyrnävä 6 3 0.5
99 Suominen Henna Rauma 8 3 0.4
100 Eskman Juulia Susiraja 8 3 0.4
101 Katajisto Laura Pori 8 3 0.4
102 Kesti Eerika Kempele 8 3 0.4
103 Oksanen Katri Hämeenlinna 9 3 0.3
104 Nyman Oona Jyväskylä 9 3 0.3
105 Mäkelä Ella Jyväskylä 10 3 0.3
106 Riikilä Emmi Nurmo 10 3 0.3
107 Arbelius Pinja Pori 10 3 0.3
108 Valtanen Tiia Kempele 10 3 0.3
109 Majanen Wilma Seinäjoki 10 3 0.3
110 Järvinen Iida Hämeenlinna 10 3 0.3
111 Romppainen Elisa Tyrnävä 10 3 0.3
112 Ahvanainen Sanni Susiraja 10 3 0.3
113 Leppänen Sanni Pori 10 3 0.3
114 Rantanen Janika Hyvinkää 4 2 0.5
115 Syrjälä Emma Nurmo 4 2 0.5
116 Suihko Sini Susiraja 5 2 0.4
117 Valtanen Sonja Rauma 6 2 0.3
118 Keränen Iida Tyrnävä 7 2 0.3
119 Henriksson Mette Rauma 8 2 0.3
120 Kjellman Noora Kempele 8 2 0.3
121 Lantto Veera Jyväskylä 10 2 0.2
122 Mansikka-aho Emilia Kempele 10 2 0.2
123 Sallinen Asta Susiraja 10 2 0.2
124 Kekkonen Laura Tyrnävä 10 2 0.2
125 Latvala Jonna Nurmo 10 2 0.2
126 Mäki-Valkama Outi Nurmo 10 2 0.2
127 Oja-Nisula Noora Seinäjoki 10 2 0.2
128 Kuusela Kiia Jyväskylä 10 2 0.2
129 Moisio Ida Jyväskylä 10 2 0.2
130 Levänen Vilma Hyvinkää 1 1 1.0
131 Pirinen Minna Hämeenlinna 1 1 1.0
132 Mäkinen Aurora Rauma 3 1 0.3
133 Kanerva Riina Hämeenlinna 3 1 0.3
134 Törmä Veera Kempele 4 1 0.3
135 Hakala Iida Nurmo 6 1 0.2
136 Keskinen Lotta Rauma 7 1 0.1
137 Suotunen Milla Rauma 8 1 0.1
138 Säily Katri Kempele 8 1 0.1
139 Sallinen Senni Susiraja 9 1 0.1
140 Heikkinen Katriina Susiraja 9 1 0.1
141 Honkala Anna Nurmo 9 1 0.1
142 Ojala Ellinoora Hämeenlinna 10 1 0.1
143 Keisala Veera Jyväskylä 10 1 0.1
144 Martinmäki Roosa Nurmo 10 1 0.1
145 Koivisto Liisa Seinäjoki 10 1 0.1
146 Hannuniemi Emmi Tyrnävä 10 1 0.1
147 Mustonen Joanna Susiraja 1 0 0.0
148 Pasanen Mira Hämeenlinna 1 0 0.0
149 Suokorte Sani Hämeenlinna 1 0 0.0
150 Kähkönen Aino Hämeenlinna 1 0 0.0
151 Kantanen Silja Jyväskylä 1 0 0.0
152 Kolkka Elina Tyrnävä 1 0 0.0
153 Hannuniemi Irene Tyrnävä 1 0 0.0
154 Töyrylä Sonja Rauma 2 0 0.0
155 Veijalainen Aino Jyväskylä 2 0 0.0
156 Haapa-aho Milla Nurmo 2 0 0.0
157 Mattila Tiia Lapua 2 0 0.0
158 Heikkilä Emma Hämeenlinna 2 0 0.0
159 Saari Ella Nurmo 2 0 0.0
160 Surakka Siina Susiraja 2 0 0.0
161 Harinen Henriikka Hyvinkää 3 0 0.0
162 Viinikanoja Suvi Hämeenlinna 3 0 0.0
163 Rantala Nea Seinäjoki 3 0 0.0
164 Hautamäki Peppiina Seinäjoki 3 0 0.0
165 Paloaro Jatta Susiraja 3 0 0.0
166 Kähkönen Kia Hyvinkää 4 0 0.0
167 Hautamaa Noora Nurmo 4 0 0.0
168 Kyntäjä Henna Nurmo 6 0 0.0
169 Alamylläri Elina Seinäjoki 6 0 0.0
170 Kotila Maria Tyrnävä 6 0 0.0
171 Kinnunen Sara Oulu 7 0 0.0
172 Saarenpää Anni Lapua 7 0 0.0
173 Miettinen Iida Hämeenlinna 8 0 0.0
174 Puska Mira Seinäjoki 9 0 0.0
175 Turunen Jenna Susiraja 9 0 0.0
176 Peltola Emmi Lapua 10 0 0.0
177 Latvala Eveliina Lapua 10 0 0.0
178 Mantila Iina-Marika Pori 10 0 0.0

bottom