top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2008 / Tyttöjen superpesis / Ylempi ls

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto


Etenijätilasto

Sija Pelaaja Joukkue Ottelut T per peli
1 Kilpeläinen Salla Kajaani 9 24 2.7
2 Urpelainen Marjukka Kajaani 9 21 2.3
3 Pollari Salla Peräseinäjoki 9 18 2.0
4 Puupponen Maija Peräseinäjoki 9 17 1.9
5 Jokinen Laura Pori 9 16 1.8
6 Wallenius Elina Peräseinäjoki 9 15 1.7
7 Sillanpää Vilma Hyvinkää 9 15 1.7
8 Tolonen Anne Kajaani 9 14 1.6
9 Lindström Milla Tyrnävä 9 14 1.6
10 Tirkkonen Kirsi Kajaani 9 14 1.6
11 Leikas Anna Ilmajoki 9 14 1.6
12 Rosvall Kaisa-Maija Rauma 9 14 1.6
13 Holappa Aino-Maija Ilmajoki 8 13 1.6
14 Airaksinen Hanna89 Kajaani 9 13 1.4
15 Ala-Lipasti Kirsi Peräseinäjoki 9 13 1.4
16 Liuski Titta Kajaani 9 13 1.4
17 Kylli Essi Tyrnävä 9 12 1.3
18 Myllys Kaisu Lappeenranta 9 12 1.3
19 Pakkala Roosa Ilmajoki 9 12 1.3
20 Korsoff Anna Rauma 8 11 1.4
21 Niemenmaa Eve Lappeenranta 9 11 1.2
22 Turpela Laura Rauma 9 11 1.2
23 Kerola Laura Lapua 9 11 1.2
24 Auvinen Jenna Lappeenranta 8 10 1.3
25 Mattila Liisamaija Pori 9 10 1.1
26 Lautaoja Juulia Tyrnävä 9 10 1.1
27 Peltola Julia Pori 7 9 1.3
28 Järvenpää Elisa Pori 8 9 1.1
29 Ahonen Maaret Ilmajoki 8 9 1.1
30 Koivunen Niina Pori 9 9 1.0
31 Jauhiainen Mia-Maria Pori 9 9 1.0
32 Väisänen Jenni Kajaani 9 9 1.0
33 Järvitalo Marjo Tyrnävä 9 9 1.0
34 Hänninen Heidi Jyväskylä 9 9 1.0
35 Jokinen Silja Jyväskylä 9 9 1.0
36 Komssi Taru Lapua 9 8 0.9
37 Höyden Kerttu Rauma 9 8 0.9
38 Mäkynen Jutta Lapua 7 7 1.0
39 Tapanen Emma Lappeenranta 8 7 0.9
40 Ojaniemi Susanne Hyvinkää 9 7 0.8
41 Tervonen Miia Rauma 9 7 0.8
42 Kemppi Kirsi Lappeenranta 9 7 0.8
43 Toivonen Katriina Rauma 9 7 0.8
44 Lamberg Inga Kajaani 9 7 0.8
45 Salminen Satu Peräseinäjoki 9 7 0.8
46 Kammi-Rahnasto Jenna Ilmajoki 9 7 0.8
47 Kammi-Rahnasto Noora Ilmajoki 9 7 0.8
48 Nurmi Heidi Ilmajoki 9 7 0.8
49 Toikka Tiia Lappeenranta 6 6 1.0
50 Tervonen Jenna Lapua 8 6 0.8
51 Pehrman Noora Lappeenranta 9 6 0.7
52 Kangasluoma Sini Lapua 9 6 0.7
53 Silvast Heidi Jyväskylä 9 6 0.7
54 Korkiamäki Jutta Peräseinäjoki 9 6 0.7
55 Heikonen Raisa Ilmajoki 6 5 0.8
56 Eteläaho Minna Lapua 8 5 0.6
57 Toppari Pauliina Peräseinäjoki 9 5 0.6
58 Rautio Johanna Lappeenranta 9 5 0.6
59 Niemi Jaana Lapua 9 5 0.6
60 Vainiola Terhi Peräseinäjoki 9 5 0.6
61 Kukkohovi Linda Tyrnävä 9 5 0.6
62 Talja Elina Hyvinkää 9 5 0.6
63 Voutila Essi Jyväskylä 2 4 2.0
64 Kaappola Maija Lapua 3 4 1.3
65 Kohtala Elina Ilmajoki 7 4 0.6
66 Jantunen Noora Lappeenranta 8 4 0.5
67 Hyysalo Noora Rauma 9 4 0.4
68 Matinolli Hanna Tyrnävä 9 4 0.4
69 Manninen Suvi Jyväskylä 9 4 0.4
70 Nevanperä Elina Tyrnävä 9 4 0.4
71 Wilen Annika Peräseinäjoki 9 4 0.4
72 Saari Saija-Maria Lapua 2 3 1.5
73 Louhelainen Virve Hyvinkää 3 3 1.0
74 Savolainen Sanni Lappeenranta 3 3 1.0
75 Saari Jenni Lapua 7 3 0.4
76 Aralinna Reetta Peräseinäjoki 7 3 0.4
77 Hakomäki Heidi Lapua 8 3 0.4
78 Salo Karoliina Tyrnävä 8 3 0.4
79 Miettinen Annu Lappeenranta 8 3 0.4
80 Strander Sini Rauma 8 3 0.4
81 Halminen Elina Rauma 8 3 0.4
82 Toivonen Kaisa Rauma 8 3 0.4
83 Suhonen Oona Rauma 8 3 0.4
84 Carlson Sanni Hyvinkää 9 3 0.3
85 Kylä-Kause Susanna Rauma 9 3 0.3
86 Moilanen Janika Hyvinkää 9 3 0.3
87 Mutikainen Henriikka Jyväskylä 9 3 0.3
88 Miiluniemi Milla Lapua 9 3 0.3
89 Vierimaa Niina Hyvinkää 9 3 0.3
90 Saarenpää Suvi Lapua 9 3 0.3
91 Mattsson Ida-Sofia Rauma 2 2 1.0
92 Joensuu Janni Pori 2 2 1.0
93 Heikkinen Maria Lappeenranta 4 2 0.5
94 Kekkonen Mira Tyrnävä 4 2 0.5
95 Tuominen Mira Ilmajoki 5 2 0.4
96 Kokkonen Marita Kajaani 7 2 0.3
97 Perkiökangas Tiia Pori 8 2 0.3
98 Ilmola Riina Hyvinkää 8 2 0.3
99 Glad Jenni Tyrnävä 8 2 0.3
100 Kohvakka Krista Jyväskylä 8 2 0.3
101 Suomalainen Saara Lappeenranta 9 2 0.2
102 Päivömaa Emilia Pori 9 2 0.2
103 Felin Katja Hyvinkää 9 2 0.2
104 Santaharju Johanna Ilmajoki 9 2 0.2
105 Siltala Sonja Ilmajoki 9 2 0.2
106 Karjalainen Milla Tyrnävä 9 2 0.2
107 Sulonen Miia Pori 9 2 0.2
108 Pippola Emmi Lapua 1 1 1.0
109 Suikkanen Aija Lappeenranta 1 1 1.0
110 Uusitupa Niina Rauma 2 1 0.5
111 Haili Aino Lappeenranta 2 1 0.5
112 Tyynelä Mira Peräseinäjoki 3 1 0.3
113 Läntinen Annina Pori 4 1 0.3
114 Pesonen Pirjo Tyrnävä 5 1 0.2
115 Valkeejärvi Niina Jyväskylä 5 1 0.2
116 Lehtinen Meea Pori 5 1 0.2
117 Riikola Niina Tyrnävä 6 1 0.2
118 Koskela Niina Peräseinäjoki 6 1 0.2
119 Karstinen Elina Jyväskylä 6 1 0.2
120 Toivonen Virpi Hyvinkää 7 1 0.1
121 Salonen Elisa Pori 9 1 0.1
122 Joensuu Jetta Pori 9 1 0.1
123 Selkälä Katju Hyvinkää 9 1 0.1
124 Käyhkö Aino Hyvinkää 9 1 0.1
125 Koivisto Kaisu Jyväskylä 9 1 0.1
126 Honkanen Taina Jyväskylä 9 1 0.1
127 Heikonen Riikka Ilmajoki 9 1 0.1
128 Jämsen Essi Jyväskylä 9 1 0.1
129 Seppänen Katju Hyvinkää 1 0 0.0
130 Maikola Emmi Rauma 1 0 0.0
131 Karjalainen Laura Kajaani 1 0 0.0
132 Turtiainen Annika Lappeenranta 1 0 0.0
133 Wacker Annika Jyväskylä 2 0 0.0
134 Jaakkola Lotta Pori 2 0 0.0
135 Ojala Maria Peräseinäjoki 2 0 0.0
136 Koivulahti Maria Ilmajoki 2 0 0.0
137 Silla Mirka Lapua 2 0 0.0
138 Kainlauri Viivi Lappeenranta 2 0 0.0
139 Johansson Emma Lappeenranta 3 0 0.0
140 Juvonen Marika Hyvinkää 3 0 0.0
141 Vallinkoski Katja Hyvinkää 5 0 0.0
142 Ranne Heidi Tyrnävä 5 0 0.0
143 Pitkänen Krista Jyväskylä 5 0 0.0
144 Manninen Outi Jyväskylä 8 0 0.0
145 Kuusela Heidi-Maria Lapua 8 0 0.0
146 Kettunen Minna Kajaani 9 0 0.0
147 Järvelä Tia Kajaani 9 0 0.0
148 Tyynelä Kati Peräseinäjoki 9 0 0.0
149 Huotari Iida Kajaani 9 0 0.0

bottom