top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2007 / Tyttöjen superpesis / Ylempi ls

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto


Etenijätilasto

Sija Pelaaja Joukkue Ottelut T per peli
1 Kilpeläinen Salla Kajaani 9 30 3.3
2 Lindström Milla Raahe 9 26 2.9
3 Viitala Emmi Lapua 7 23 3.3
4 Ala-Lipasti Kirsi Peräseinäjoki 9 23 2.6
5 Rantanen Ringa Rauma 6 21 3.5
6 Puisto Susanna Pori 7 21 3.0
7 Tolonen Anne Kajaani 9 21 2.3
8 Airaksinen Hanna89 Kajaani 9 19 2.1
9 Pollari Salla Peräseinäjoki 9 18 2.0
10 Puupponen Maija Peräseinäjoki 9 17 1.9
11 Kaurala Anna-Riikka Raahe 9 16 1.8
12 Orpana Janita Hämeenkyrö 9 15 1.7
13 Urpelainen Marjukka Kajaani 9 15 1.7
14 Tervonen Jenna Lapua 9 15 1.7
15 Liuski Titta Kajaani 9 15 1.7
16 Penttilä Maria Raahe 9 14 1.6
17 Kolehmainen Eeva-Riikka Raahe 9 13 1.4
18 Salminen Satu Peräseinäjoki 9 13 1.4
19 Saari Saija-Maria Lapua 7 12 1.7
20 Järvenpää Elisa Pori 9 12 1.3
21 Komssi Taru Lapua 9 12 1.3
22 Ahonen Maaret Ilmajoki 7 11 1.6
23 Ahvenniemi Riina Lapua 9 11 1.2
24 Ahola Emma Hämeenkyrö 9 11 1.2
25 Holappa Aino-Maija Ilmajoki 9 11 1.2
26 Kettukangas Heli Raahe 9 11 1.2
27 Aralinna Reetta Peräseinäjoki 9 11 1.2
28 Päivömaa Emilia Pori 8 10 1.3
29 Knuuttila Anna Hämeenlinna 9 10 1.1
30 Koivunen Niina Pori 9 10 1.1
31 Vainiola Terhi Peräseinäjoki 9 10 1.1
32 Niemenmaa Eve Lappeenranta 9 10 1.1
33 Pehrman Noora Lappeenranta 7 9 1.3
34 Jokinen Laura Rauma 8 9 1.1
35 Arvela Sarianna Lappeenranta 9 9 1.0
36 Tyynelä Suvi Peräseinäjoki 9 9 1.0
37 Nissinen Tuuli Hämeenlinna 9 9 1.0
38 Leikas Anna Ilmajoki 9 9 1.0
39 Niemi Ansa Peräseinäjoki 9 9 1.0
40 Kerola Laura Lapua 9 9 1.0
41 Tähtilä Henna Raahe 6 8 1.3
42 Vaittinen Jemina Hämeenlinna 8 8 1.0
43 Miettinen Annu Lappeenranta 8 8 1.0
44 Toppari Pauliina Lapua 9 8 0.9
45 Rautio Johanna Lappeenranta 9 8 0.9
46 Pirhonen Pauliina Raahe 9 8 0.9
47 Mattila Liisamaija Pori 9 8 0.9
48 Mattsson Ida-Sofia Rauma 9 8 0.9
49 Kuusisto Heidi Pori 9 7 0.8
50 Oikkonen Annika Hämeenkyrö 9 7 0.8
51 Kaappola Maija Lapua 9 7 0.8
52 Piipponen Emmi-Kaisa Kajaani 9 7 0.8
53 Saarijärvi Eerika Hämeenkyrö 9 7 0.8
54 Saarinen Sarianna Hämeenkyrö 9 7 0.8
55 Mensonen Päivi Raahe 9 7 0.8
56 Heikonen Riikka Ilmajoki 6 6 1.0
57 Mäkynen Jutta Lapua 8 6 0.8
58 Myllys Kaisu Lappeenranta 9 6 0.7
59 Viitaniemi Katja Hämeenkyrö 9 6 0.7
60 Heinonen Tiina Hämeenlinna 9 6 0.7
61 Heiskanen Teija Hämeenkyrö 7 5 0.7
62 Kylä-Kause Susanna Rauma 7 5 0.7
63 Suomalainen Saara Lappeenranta 8 5 0.6
64 Kammi-Rahnasto Noora Ilmajoki 8 5 0.6
65 Tuuri Tiina Raahe 9 5 0.6
66 Sisto Tiia Hämeenlinna 9 5 0.6
67 Koski Sara Lapua 9 5 0.6
68 Hakomäki Heidi Lapua 9 5 0.6
69 Koskinen Miia Hämeenkyrö 9 5 0.6
70 Korkiamäki Jonna Peräseinäjoki 9 5 0.6
71 Wallenius Elina Peräseinäjoki 9 5 0.6
72 Aho Henna Raahe 9 5 0.6
73 Jauhiainen Jonna Raahe 9 5 0.6
74 Tyynelä Kati Peräseinäjoki 9 5 0.6
75 Halminen Elina Rauma 6 4 0.7
76 Korhonen Josetta Kajaani 8 4 0.5
77 Sulonen Tea Pori 8 4 0.5
78 Nikula Paula Raahe 8 4 0.5
79 Rosvall Kaisa-Maija Rauma 8 4 0.5
80 Toivonen Kaisa Rauma 8 4 0.5
81 Tapanen Emma Lappeenranta 8 4 0.5
82 Majamäki Johanna Hämeenkyrö 9 4 0.4
83 Tirkkonen Kirsi Kajaani 9 4 0.4
84 Suhonen Oona Rauma 9 4 0.4
85 Läntinen Annina Pori 4 3 0.8
86 Koivuluoma Taru Rauma 5 3 0.6
87 Mansikkamäki Taiju Pori 5 3 0.6
88 Kammi-Rahnasto Jenna Ilmajoki 8 3 0.4
89 Heikonen Raisa Ilmajoki 8 3 0.4
90 Taipale Nina Hämeenkyrö 9 3 0.3
91 Carlson Sanni Hämeenlinna 9 3 0.3
92 Sovelius Niina Hämeenlinna 9 3 0.3
93 Jokinen Eeva Hämeenlinna 9 3 0.3
94 Sinkkonen Henna Hämeenlinna 9 3 0.3
95 Santaharju Johanna Ilmajoki 9 3 0.3
96 Viitanen Eveliina Rauma 4 2 0.5
97 Suhonen Assi Rauma 4 2 0.5
98 Ikonen Annika Lappeenranta 4 2 0.5
99 Muhli Katariina Lappeenranta 5 2 0.4
100 Tuominen Mira Ilmajoki 8 2 0.3
101 Taanonen Marika Hämeenlinna 9 2 0.2
102 Nummijärvi Jenna Pori 9 2 0.2
103 Salonen Elisa Pori 9 2 0.2
104 Joensuu Jetta Pori 9 2 0.2
105 Väisänen Jenni Kajaani 9 2 0.2
106 Rahko Eveliina Ilmajoki 9 2 0.2
107 Heikkinen Maria Lappeenranta 1 1 1.0
108 Esala Erja Ilmajoki 1 1 1.0
109 Ojalehto Reetta Ilmajoki 1 1 1.0
110 Kleimola Henna Peräseinäjoki 1 1 1.0
111 Kaskisto Nelli Rauma 1 1 1.0
112 Kansikas Sofia Hämeenkyrö 2 1 0.5
113 Siltala Sonja Ilmajoki 2 1 0.5
114 Jokinen Jenni Pori 3 1 0.3
115 Satokangas Emmi Raahe 3 1 0.3
116 Savolainen Sanni Lappeenranta 4 1 0.3
117 Koskimäki Silja Ilmajoki 4 1 0.3
118 Hauta Hanna Lapua 5 1 0.2
119 Reinvall Jutta Rauma 6 1 0.2
120 Heinonen Riikka Hämeenlinna 6 1 0.2
121 Saarikko Saara Hämeenlinna 7 1 0.1
122 Kammi-Rahnasto Niina Ilmajoki 8 1 0.1
123 Suikkanen Sara Lappeenranta 9 1 0.1
124 Peltorinne Annika Pori 1 0 0.0
125 Tervonen Miia Rauma 1 0 0.0
126 Pakkala Roosa Ilmajoki 1 0 0.0
127 Pelander Kati Lapua 1 0 0.0
128 Nuolikoski Piia Peräseinäjoki 1 0 0.0
129 Laitanen Riikka Ilmajoki 1 0 0.0
130 Soidinaho Krista Ilmajoki 1 0 0.0
131 Ahola Liisa Hämeenkyrö 1 0 0.0
132 Ohramaa Heli Peräseinäjoki 1 0 0.0
133 Peuronen Susanna Ilmajoki 1 0 0.0
134 Maikola Emmi Rauma 1 0 0.0
135 Jokinen Vilma Rauma 1 0 0.0
136 Saarenpää Suvi Lapua 1 0 0.0
137 Toivonen Katriina Rauma 2 0 0.0
138 Strander Sini Rauma 2 0 0.0
139 Strander Satu Rauma 2 0 0.0
140 Kangasluoma Sini Lapua 2 0 0.0
141 Laine Aino Rauma 2 0 0.0
142 Uusitupa Niina Rauma 2 0 0.0
143 Kauhanen Nina Rauma 2 0 0.0
144 Nuutinen Sanna Ilmajoki 2 0 0.0
145 Koivunen Katri Rauma 2 0 0.0
146 Hentilä Henriikka Ilmajoki 2 0 0.0
147 Rantanen Annika Hämeenkyrö 3 0 0.0
148 Pietilä Elli Rauma 3 0 0.0
149 Auvinen Jenna Lappeenranta 3 0 0.0
150 Kuoppala Jenni Lapua 5 0 0.0
151 Heinonen Tanja Hämeenlinna 5 0 0.0
152 Ranta-Maunus Riina Peräseinäjoki 6 0 0.0
153 Lehtinen Jutta Hämeenkyrö 6 0 0.0
154 Vartia Viivi Hämeenkyrö 7 0 0.0
155 Korsoff Anna Rauma 7 0 0.0
156 Johansson Emma Lappeenranta 7 0 0.0
157 Auvinen Riikka Lappeenranta 8 0 0.0
158 Perkiökangas Tiia Pori 9 0 0.0
159 Kettunen Minna Kajaani 9 0 0.0
160 Kokkonen Marita Kajaani 9 0 0.0
161 Järvelä Tia Kajaani 9 0 0.0

bottom