top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2013 / Tyttöjen superpesis / Runkosarja

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto


Etenijätilasto

Sija Pelaaja Joukkue Ottelut T per peli
1 Rautakorpi Kaisaleena Seinäjoki 9 37 4.1
2 Henriksson Ida Rauma 11 37 3.4
3 Rapila Venla Roihu 11 34 3.1
4 Keltto Marjaana Seinäjoki 9 28 3.1
5 Lillunen Jannika Susiraja 10 27 2.7
6 Hussa Petra Vuokatti 10 25 2.5
7 Tiitu Saara Lapua 10 25 2.5
8 Timperi Aliisa Lappeenranta 9 24 2.7
9 Sallinen Senni Susiraja 10 24 2.4
10 Tanhua Kati Rauma 12 24 2.0
11 Havukainen Inka Susiraja 8 23 2.9
12 Huotari Iiris Siilinjärvi 10 23 2.3
13 Karjalainen Veera Jyväskylä 10 23 2.3
14 Honkanen Emilia Jyväskylä 10 23 2.3
15 Lukkari Riikka Vuokatti 10 23 2.3
16 Ranne Iida Rauma 11 23 2.1
17 Laurikainen Kristiina Roihu 12 23 1.9
18 Rummukainen Netta Susiraja 10 21 2.1
19 Fomin Krista Vuokatti 10 21 2.1
20 Perälä Lotta Pori 12 21 1.8
21 Koponen Matilda Jyväskylä 10 20 2.0
22 Mikkola Neea Oulu 10 20 2.0
23 Matikka Noora Jyväskylä 10 20 2.0
24 Juka Henna Kempele 8 19 2.4
25 Laine Emmi Seinäjoki 9 19 2.1
26 Partanen Eeva Roihu 10 19 1.9
27 Huutoniemi Emilia Roihu 10 19 1.9
28 Seppänen Siru Siilinjärvi 10 19 1.9
29 Mantere Aino-Kaisa Seinäjoki 10 18 1.8
30 Roiha Marianne Lappeenranta 10 18 1.8
31 Virenius Ida Jyväskylä 10 18 1.8
32 Simola Aleksiina Oulu 10 18 1.8
33 Ritola Essi Peräseinäjoki 10 18 1.8
34 Lehtonen Linda Rauma 11 18 1.6
35 Suominen Maria Pori 12 18 1.5
36 Karjalainen Laura Vuokatti 9 17 1.9
37 Hiltunen Roosa Siilinjärvi 9 17 1.9
38 Toikkanen Laura Vuokatti 10 17 1.7
39 Kontio Laura Lappeenranta 9 16 1.8
40 Markkanen Oona Siilinjärvi 9 16 1.8
41 Tuomela Anni Kempele 9 16 1.8
42 Parantainen Stina Jyväskylä 10 16 1.6
43 Myyryläinen Johanna Susiraja 6 15 2.5
44 Siira Jenna Kempele 9 15 1.7
45 Itävalo Emilia Pori 10 15 1.5
46 Rajala Jenni Peräseinäjoki 10 15 1.5
47 Rantala Anniina Peräseinäjoki 10 15 1.5
48 Löfgren Amanda Siilinjärvi 10 15 1.5
49 Leinonen Vilma Vuokatti 7 14 2.0
50 Olli Sanja-Maria Seinäjoki 9 14 1.6
51 Rintala Saara Alajärvi 9 14 1.6
52 Kyllönen Sara Siilinjärvi 10 14 1.4
53 Kiviharju Anniina Kankaanpää 10 14 1.4
54 Montonen Vilma Roihu 10 14 1.4
55 Kuusio Juulia Rauma 12 14 1.2
56 Korsoff Ilona Rauma 12 14 1.2
57 Mäki-Maukola Eeva Susiraja 5 13 2.6
58 Peltola Pauliina Lapua 9 13 1.4
59 Ojala Susanna Peräseinäjoki 10 13 1.3
60 Ahonen Essi Jyväskylä2 10 13 1.3
61 Kärjä Essi Oulunsalo 10 13 1.3
62 Varanka Ninni Oulunsalo 10 13 1.3
63 Ojanen Jonna Seinäjoki2 10 13 1.3
64 Kilpeläinen Riikka S Siilinjärvi 10 13 1.3
65 Vikström Soile Kempele 10 13 1.3
66 Lipsula Janika Rauma 12 13 1.1
67 Vesterlund Tiia Vihti 12 13 1.1
68 Pehrman Essi Lappeenranta 6 12 2.0
69 Harju Noora Seinäjoki 8 12 1.5
70 Sirviö Sanni Siilinjärvi 9 12 1.3
71 Peltomäki Laura Kankaanpää 10 12 1.2
72 Tyynelä Krista Seinäjoki 10 12 1.2
73 Toikkanen Maria Vihti 10 12 1.2
74 Luoma-aho Karoliina Vimpeli 10 12 1.2
75 Mäkelä Vilma Jyväskylä 10 12 1.2
76 Saariaho Kaisla Jyväskylä2 10 12 1.2
77 Pelander Irene Lapua 10 12 1.2
78 Kerola Riina Lapua 10 12 1.2
79 Lindberg Kaisa Peräseinäjoki 10 12 1.2
80 Sallinen Emma Susiraja 10 12 1.2
81 Visuri Miia Oulu 10 12 1.2
82 Pilbacka Nora Pöytyä 12 12 1.0
83 Rajahalme Laura Seinäjoki 8 11 1.4
84 Myllylä Tiia Susiraja 8 11 1.4
85 Huovinen Maija Oulunsalo 8 11 1.4
86 Jokinen Olga Lappeenranta 9 11 1.2
87 Vatanen Jessi Jyväskylä 10 11 1.1
88 Pihlajamäki Annina Peräseinäjoki 10 11 1.1
89 Linna Emilia Oulu 10 11 1.1
90 Turpela Iita Vihti 12 11 0.9
91 Kiviharju Alina Kankaanpää 8 10 1.3
92 Kirjala Heidi Seinäjoki2 9 10 1.1
93 Peräsalo Jonna Ylihärmä 10 10 1.0
94 Salovaara Anniina Seinäjoki2 10 10 1.0
95 Väistölä Petra Siilinjärvi 10 10 1.0
96 Karhula Heidi Kempele 10 10 1.0
97 Simonen Emmi Lappeenranta 10 10 1.0
98 Pihlajamäki Mikaela Peräseinäjoki 10 10 1.0
99 Lähde Ida Pöytyä 11 10 0.9
100 Vulli Heidi Hämeenkyrö 11 10 0.9
101 Löytökorpi Minna-Mari Rauma2 11 10 0.9
102 Piiroinen Hanna Siilinjärvi 7 9 1.3
103 Varis Minna Vihti 8 9 1.1
104 Seppälä Iida Seinäjoki 8 9 1.1
105 Pekkola Liisi Lappeenranta 8 9 1.1
106 Eteläpää Salla Susiraja 9 9 1.0
107 Korkala Susanna Oulu 10 9 0.9
108 Muhonen Minna Jyväskylä 10 9 0.9
109 Jokela Jonna Kempele 10 9 0.9
110 Mäkelä Anna-Ester Seinäjoki2 10 9 0.9
111 Tikkakoski Iida Vimpeli 10 9 0.9
112 Mantsinen Mari Susiraja 10 9 0.9
113 Kovalainen Enna Kempele 10 9 0.9
114 Mäki Ella Ylihärmä 10 9 0.9
115 Jokivalli Petra Vihti 11 9 0.8
116 Sihvonen Jessika Rauma2 11 9 0.8
117 Heimonen Sara Seinäjoki 4 8 2.0
118 Miiluniemi Maiju Seinäjoki 7 8 1.1
119 Laakso Anni Seinäjoki 7 8 1.1
120 Kesti Eveliina Kempele 8 8 1.0
121 Liuski Reeta Vuokatti 8 8 1.0
122 Aakula Aliisa Vihti 9 8 0.9
123 Kontu Miitta Oulu 9 8 0.9
124 Kiviniemi Emma Lapua 10 8 0.8
125 Juntti Riina Rauma 10 8 0.8
126 Lehtinen Iina Vuokatti 10 8 0.8
127 Myllyniemi Jutta Oulunsalo 10 8 0.8
128 Latvala Jenni Peräseinäjoki 10 8 0.8
129 Kaerla Nina Rauma2 11 8 0.7
130 Haukkamaa Anni Roihu 12 8 0.7
131 Koponen Ellariina Jyväskylä 5 7 1.4
132 Kemppainen Linda Oulunsalo 5 7 1.4
133 Korhonen Reeta Vuokatti 7 7 1.0
134 Sainio Liisa Rauma 7 7 1.0
135 Karppinen Laura Siilinjärvi 7 7 1.0
136 Kattelus Elli Seinäjoki 8 7 0.9
137 Isokangas Veera Alajärvi 8 7 0.9
138 Suotunen Milla Rauma2 10 7 0.7
139 Harjunen Anni Pori 10 7 0.7
140 Utunen Hanna Kankaanpää 10 7 0.7
141 Sippola Maria Peräseinäjoki 10 7 0.7
142 Nurmela Laura Alajärvi 10 7 0.7
143 Vaaheranta Vilma Rauma 10 7 0.7
144 Lassila Elina Kempele 10 7 0.7
145 Eteläpää Oona Susiraja 10 7 0.7
146 Mäkinen Minttu Rauma 11 7 0.6
147 Vepsäläinen Petra Roihu 11 7 0.6
148 Honkamaa Oona Hämeenkyrö 11 7 0.6
149 Arvo Anna-Kaisa Rauma2 12 7 0.6
150 Hakala Ella Pori 12 7 0.6
151 Lammassaari Katriina Rauma2 12 7 0.6
152 Mansikka Maija Pori 5 6 1.2
153 Lintala Anna Seinäjoki2 8 6 0.8
154 Ikälä Jenny Susiraja 9 6 0.7
155 Valkeejärvi Iina Jyväskylä 9 6 0.7
156 Kosola Sara Lapua 10 6 0.6
157 Pohjola Laura Vuokatti 10 6 0.6
158 Jämsen Jatta Lappeenranta 10 6 0.6
159 Grip Sini Oulunsalo 10 6 0.6
160 Lepistö Janette Lapua 10 6 0.6
161 Rantala Riina Vimpeli 10 6 0.6
162 Finnilä Taru Seinäjoki2 10 6 0.6
163 Lehtinen Laura Kankaanpää 10 6 0.6
164 Eskola Siri Oulu 10 6 0.6
165 Ojala Jennina Peräseinäjoki 10 6 0.6
166 Norkio Anni Kankaanpää 10 6 0.6
167 Koukku Heidi Roihu 11 6 0.5
168 Vuori Erika Rauma2 11 6 0.5
169 Ranne Enni Rauma2 11 6 0.5
170 Oivanen Maija Pöytyä 12 6 0.5
171 Johansson Emma Pori 12 6 0.5
172 Rajala Kaisa Hämeenkyrö 12 6 0.5
173 Sillanpää Kasmira Pöytyä 12 6 0.5
174 Tanhua Venla Rauma2 12 6 0.5
175 Aho Roosa Kankaanpää 13 6 0.5
176 Melanen Krista Lappeenranta 5 5 1.0
177 Kostjala Taru Oulunsalo 8 5 0.6
178 Lehtonen Sallamaari Pöytyä 9 5 0.6
179 Knuuttila Annemari Seinäjoki2 9 5 0.6
180 Lampimäki Jutta Vimpeli 9 5 0.6
181 Viita Linda Seinäjoki2 9 5 0.6
182 Määttälä Emilia Oulunsalo 10 5 0.5
183 Männikkö Janina Vimpeli 10 5 0.5
184 Vakkuri Minna Ylihärmä 10 5 0.5
185 Immonen Lotta Vihti 10 5 0.5
186 Uusmies Heini Kankaanpää 10 5 0.5
187 Lehesvuori Anna Pori 10 5 0.5
188 Kinnunen Sara Oulu 10 5 0.5
189 Hirvinen Emilia Vimpeli 10 5 0.5
190 Koskinen Anette Kankaanpää 10 5 0.5
191 Vallimäki Nita Pori 11 5 0.5
192 Torkki Milla Rauma 11 5 0.5
193 Ojanen Leena Hämeenkyrö 12 5 0.4
194 Rantomaa Oona Roihu 12 5 0.4
195 Vainio Jonna Rauma2 12 5 0.4
196 Tuomi Tilda Pori 12 5 0.4
197 Patrikainen Laura Jyväskylä 4 4 1.0
198 Mäkinen Katri Ylihärmä 7 4 0.6
199 Keppo Niina Seinäjoki 7 4 0.6
200 Isoniemi Anni Lapua 7 4 0.6
201 Rajala Emma Kankaanpää 7 4 0.6
202 Satokangas Elna Vihti 7 4 0.6
203 Yli-Kankahila Aini Vimpeli 7 4 0.6
204 Toivio Kiia Jyväskylä2 7 4 0.6
205 Tikakoski Fanny Hämeenkyrö 8 4 0.5
206 Alonen Eveliina Vuokatti 8 4 0.5
207 Jaakkola Kaisa Vimpeli 8 4 0.5
208 Keränen Lotta Kempele 8 4 0.5
209 Keski-Heikkilä Anni Seinäjoki2 9 4 0.4
210 Kukkonen Anu Kuopio 9 4 0.4
211 Niemi Laura Hämeenkyrö 9 4 0.4
212 Säkkinen Jenina Oulu 10 4 0.4
213 Saarilahti Ida Hämeenkyrö 10 4 0.4
214 Niemenmaa Jonna Ylihärmä 10 4 0.4
215 Kääriäinen Tiia Vuokatti 10 4 0.4
216 Pöllänen Noora Kuopio 10 4 0.4
217 Vuorenmaa Carita Jyväskylä2 10 4 0.4
218 Hirsilä Sara Oulunsalo 10 4 0.4
219 Kaukoranta Tiia Kempele 10 4 0.4
220 Herrala Janika Vimpeli 10 4 0.4
221 Kauppinen Elli Susiraja 10 4 0.4
222 Uusi-Pohjola Riina Peräseinäjoki 10 4 0.4
223 Vallbacka Sonja Seinäjoki2 10 4 0.4
224 Koskinen Mari Hämeenkyrö 12 4 0.3
225 Fonsen Ella Pori 12 4 0.3
226 Muhonen Emma Vihti 12 4 0.3
227 Mäkelä Jenna Rauma2 12 4 0.3
228 Karvonen Anna-Riina Kempele 3 3 1.0
229 Tähtinen Riikka Kankaanpää 5 3 0.6
230 Jyrinki Laura Oulunsalo 6 3 0.5
231 Hupli Mona Lappeenranta 6 3 0.5
232 Kivelä Jenni Seinäjoki 7 3 0.4
233 Timo Tuulia Vimpeli 7 3 0.4
234 Ruokonen Essi Lappeenranta 7 3 0.4
235 Kokko Jenni Vimpeli 7 3 0.4
236 Salovaara Pauliina Lapua 8 3 0.4
237 Meriläinen Essi Vuokatti 8 3 0.4
238 Ketonen Tilla Alajärvi 9 3 0.3
239 Jääskeläinen Siiri Kuopio 9 3 0.3
240 Hänninen Veera Alajärvi 10 3 0.3
241 Ruutiainen Jasmin Ylihärmä 10 3 0.3
242 Elo Fanni Pöytyä 10 3 0.3
243 Taskinen Iina Roihu 10 3 0.3
244 Pauna Kaisa Pöytyä 10 3 0.3
245 Nupponen Eliisa Lappeenranta 10 3 0.3
246 Manninen Sofia Jyväskylä2 10 3 0.3
247 Hyvönen Roosa Jyväskylä2 10 3 0.3
248 Lämsä Eveliina Oulu 10 3 0.3
249 Lindholm Anni Pori 10 3 0.3
250 Salo Piia Alajärvi 10 3 0.3
251 Uusi-Luomalahti Salla Hämeenkyrö 10 3 0.3
252 Helander Mirka Oulu 10 3 0.3
253 Sorkkala Vilhelmiina Hämeenkyrö 11 3 0.3
254 Haapalehto Erika Vihti 11 3 0.3
255 Raitanen Mirjami Pöytyä 11 3 0.3
256 Marjamäki Jonna Hämeenkyrö 12 3 0.3
257 Huhtamäki Oona Jyväskylä 1 2 2.0
258 Niinimaa Laura Oulunsalo 1 2 2.0
259 Kähönen Katri Roihu 3 2 0.7
260 Arousva Iidaliina Pori 4 2 0.5
261 Lehtonen Julia Alajärvi 4 2 0.5
262 Syrjälä Eveliina Vimpeli 5 2 0.4
263 Laitinen Pinja Ylihärmä 5 2 0.4
264 Metsola Jutta Pöytyä 5 2 0.4
265 Kiviharju Hanna Kankaanpää 5 2 0.4
266 Mäki-Kuhna Vilma Lappeenranta 5 2 0.4
267 Rautio Roosa Lappeenranta 6 2 0.3
268 Salonen Juulia Pori 6 2 0.3
269 Mäkelä Ella Jyväskylä2 7 2 0.3
270 Kamunen Milla Alajärvi 8 2 0.3
271 Saukkonen Veera Seinäjoki2 8 2 0.3
272 Lehtinen Sofi Kankaanpää 9 2 0.2
273 Alava Susanna Vihti 9 2 0.2
274 Viljanen Roosa Jyväskylä2 9 2 0.2
275 Anttila Tessa Alajärvi 10 2 0.2
276 Rajala Sanni Peräseinäjoki 10 2 0.2
277 Kaskiluoto Liisa Pöytyä 10 2 0.2
278 Kauppinen Laura Jyväskylä2 10 2 0.2
279 Jäntti Janika Kuopio 10 2 0.2
280 Isoluoma Reetta Lapua 10 2 0.2
281 Korkiamäki Julia Pöytyä 11 2 0.2
282 Kärnä Jannika Roihu 12 2 0.2
283 Auvinen Veera Susiraja 1 1 1.0
284 Rantanen Marjut Rauma 1 1 1.0
285 Toikka Annika Oulunsalo 1 1 1.0
286 Sainila Riikka Kempele 1 1 1.0
287 Tarjavuori Tiia Lappeenranta 1 1 1.0
288 Vikström Vera Vuokatti 2 1 0.5
289 Höglund Catharina Roihu 2 1 0.5
290 Pylkkänen Iita Kuopio 2 1 0.5
291 Niskala Noora Jyväskylä2 3 1 0.3
292 Heikkinen Eveliina Susiraja 4 1 0.3
293 Vihonen Noora Kuopio 4 1 0.3
294 Korhonen Sandra Alajärvi 4 1 0.3
295 Tuokko Emmi Seinäjoki2 4 1 0.3
296 Mustalahti Juulia Hämeenkyrö 4 1 0.3
297 Kuusisto Pia Kankaanpää 5 1 0.2
298 Hynynen Riikka Siilinjärvi 5 1 0.2
299 Kettunen Jasmin Kuopio 5 1 0.2
300 Rajaniemi Mari Jyväskylä2 6 1 0.2
301 Mäkinen Roosa Siilinjärvi 6 1 0.2
302 Lähdemäki Julia Rauma2 6 1 0.2
303 Pakarinen Johanna Roihu 7 1 0.1
304 Kalli Noora Hämeenkyrö 7 1 0.1
305 Mäki Inka Ylihärmä 7 1 0.1
306 Pöllänen Laura Kuopio 8 1 0.1
307 Sirviö Milla Siilinjärvi 8 1 0.1
308 Partanen Suvi Vihti 8 1 0.1
309 Tikkanen Jenna Kuopio 8 1 0.1
310 Gärding Johanna Oulunsalo 8 1 0.1
311 Taivio Eveliina Hämeenkyrö 8 1 0.1
312 Latvala Maaria Ylihärmä 9 1 0.1
313 Vähäsarja Malla Oulu 9 1 0.1
314 Lassila Eveliina Kempele 9 1 0.1
315 Mertaniemi Anni Alajärvi 10 1 0.1
316 Koskela Tiina Alajärvi 10 1 0.1
317 Sumén Saana Oulunsalo 10 1 0.1
318 Hautala Milja Ylihärmä 10 1 0.1
319 Komssi Siru Lapua 10 1 0.1
320 Ikonen Hanna Kuopio 10 1 0.1
321 Maikola Essi Rauma 10 1 0.1
322 Kaitonen Petra Pöytyä 11 1 0.1
323 Sihvonen Laura Pori 12 1 0.1
324 Uusitalo Susanna Rauma2 12 1 0.1
325 Herrala Jutta Vimpeli 1 0 0.0
326 Wirkkala Elli Oulu 1 0 0.0
327 Kiiski Kaisa Pöytyä 1 0 0.0
328 Särkioja Emmi Kempele 1 0 0.0
329 Lantto Veera Jyväskylä2 1 0 0.0
330 Törmänen Roosa Oulu 1 0 0.0
331 Tuomola Ella Rauma2 1 0 0.0
332 Kallio Veronica Hämeenkyrö 1 0 0.0
333 Kallio Camilla Hämeenkyrö 1 0 0.0
334 Luttinen Riina Kempele 1 0 0.0
335 Mustalahti Anna Hämeenkyrö 1 0 0.0
336 Marjamäki Veera Hämeenkyrö 1 0 0.0
337 Valkonen Riikka Ylihärmä 2 0 0.0
338 Penttilä Anu Ylihärmä 2 0 0.0
339 Kylliäinen Jenni Vihti 2 0 0.0
340 Mansikka-aho Emilia Kempele 2 0 0.0
341 Montonen Ella Roihu 2 0 0.0
342 Lunnas Emmi-Lotta Ylihärmä 3 0 0.0
343 Mäntylä Maiju Seinäjoki2 3 0 0.0
344 Hänninen Maiju Alajärvi 3 0 0.0
345 Rintamäki Merika Rauma 3 0 0.0
346 Helminen Emilia Vihti 3 0 0.0
347 Räikkä Justiina Hämeenkyrö 3 0 0.0
348 Suppanen Selma Kuopio 4 0 0.0
349 Holopainen Nasti Roihu 4 0 0.0
350 Karjaluoto Nina Jyväskylä2 4 0 0.0
351 Hämäläinen Wilma Roihu 4 0 0.0
352 Rouvinen Katriina Kuopio 5 0 0.0
353 Suominen Stina Jyväskylä2 5 0 0.0
354 Välimäki Venla Lapua 5 0 0.0
355 Tuomela Emma Vimpeli 5 0 0.0
356 Tamminen Pinja Kuopio 5 0 0.0
357 Nisonen Suvi Ylihärmä 6 0 0.0
358 Vakkuri Elina Ylihärmä 6 0 0.0
359 Ammunet Sanna Oulunsalo 6 0 0.0
360 Repo Salla Pöytyä 8 0 0.0
361 Tikkanen Niina Kuopio 8 0 0.0
362 Hautalampi Riikka Kuopio 8 0 0.0
363 Virtanen Veera Vihti 8 0 0.0
364 Valtonen Iina Pöytyä 8 0 0.0
365 Siren Nelli Lappeenranta 9 0 0.0
366 Penninkangas Heidi Alajärvi 9 0 0.0
367 Peltola Emmi Vimpeli 9 0 0.0
368 Alamäki Reija Ylihärmä 10 0 0.0
369 Itänen Janita Kuopio 10 0 0.0
370 Pentilä Tiia Lapua 10 0 0.0
371 Ritola Maria Vihti 10 0 0.0

bottom