top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2017 / Poikien superpesis A / Ylemmät pudotuspelit ja ls

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto

Yhteenveto Juoksut Kotijoukkue Vierasjoukkue


Koskenkorva - Kitee 2 - 1s (2-5, 1-0, 3-2)

Poikien superpesis A 2017, Ylemmät pudotuspelit ja ls
2017-08-03 klo 17:57:00 - 20:14:00
Katsojia: 114
Olosuhteet: Sateista, tyyntä, lämpötila n. +19 °C.
Ottelupaikka: Sähkökoje Areena, Koskenkorva




Koskenkorva

Pelinjohtaja: Jouni Oja-Lipasti, Olli-Pekka Sinkkonen
Puheoikeus: Jouni Oja-Lipasti

Nro Pelaaja Up Ly Tu KL 1 % 2 % 3 % K % KL-% PMV P
1 Haukkala Manu 1V 2/9 2/8 0/1 22% 2
2 Jakobsson Anttoni 2P 1 4/9 1/3 3/6 44% 3
3 Hakomäki Juho L 1+1 3 10/13 1/1 3/4 4/5 2/3 77% 3 I
4 Vuorenmäki Juuso 3K 1 1 2/6 1/3 0/1 1/2 33% 2
5 Keski-Koukkari Juuso 2V 2 3/7 0/1 0/1 1/2 2/3 43% 3
6 Suvisalmi Aapeli 3P 1/6 0/2 0/3 1/1 17% 1
7 Lintala Tommi 2K 1/6 1/3 0/2 0/1 17% 1
8 Karvonen Eero S 2/4 2/2 0/2 50%
9 Ojanen Jari 3V 2/7 2/5 0/1 0/1 29% 3
10 Wahlsten Patrik 1 6/10 0/1 2/3 3/3 1/3 60% 4
11 Joensuu Aleksi 2/5 1/2 1/1 0/1 0/1 40% 2
12 Kituniemi Niko 1 5/8 5/8 63% II
Yhteensä 1+5 6 40/90 15/36 10/27 9/15 6/12 44% 24

Harhat: 0
Vapaat: 0



Kitee

Pelinjohtaja: Antti Yli-Saunamäki, Jouni Mäki
Puheoikeus: Antti Yli-Saunamäki

Nro Pelaaja Up Ly Tu KL 1 % 2 % 3 % K % KL-% PMV P
1 Piironen Konsta 2K 2 4/8 4/7 0/1 50% 3
2 Sikiö Joona L 2 5/8 3/4 2/3 0/1 63% 2
3 Hänninen Matias 2P 1 6/8 1/1 1/3 3/3 1/1 75% 3 I
4 Varonen Samu-Kalle 2V 1 5/7 0/1 3/3 1/2 1/1 71%
5 Pekkinen Hannes 1V 2 1 5/8 1/1 2/4 2/3 63% 4
6 Purmonen Oskari 3K 2/6 2/3 0/2 0/1 33% 1
7 Leinonen Alex 3P 1/7 0/3 1/3 0/1 14% 3
8 Lehikoinen Joni S 1/5 0/3 0/1 1/1 20% 1
9 Kyröläinen Ville 3V 1 5/6 5/5 0/1 83% 1 II
10 Laasonen Kasperi 1 3/6 2/3 1/3 50% 2
11 Kurikka Konsta 1 2/5 0/1 2/3 0/1 40% 3
12 Haapala Juho 2 3/7 1/4 2/3 43% 1
Yhteensä 7 7 42/81 16/29 8/21 11/17 7/14 52% 24

Harhat: 0
Vapaat: 0



Tuomarit
Päätuomari: Mikko Kivikoski
Syöttötuomari: Ville Hämeenniemi
2-tuomari: Arto Räty
3-tuomari: Rauli Oja-Lipasti
Takarajatuomari: Roope Jalava

bottom