top
logo
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki
Mainospalkki

2001 / Poikien superpesis A / Ylemmät pudotuspelit ja ls

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto

Yhteenveto Juoksut Kotijoukkue Vierasjoukkue


Seinäjoki - Alajärvi 1 - 0 (5-4, 4-4)

Poikien superpesis A 2001, Ylemmät pudotuspelit ja ls
2001-08-20 klo 17:30:00 - 19:50:00



Juoksut - 1. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Seinäjoki 1J 1A palo Sarvikas Risto Harju Jussi
Seinäjoki 1J 1A palo Soini Tuomo Ojanperä Markus
Alajärvi 1J 1L palo Tuomela Tero Salmenautio Markus
Alajärvi 1J 1L 0 - 1 Hautala Perttu Viitasaari Teijo
Alajärvi 1J 1L 0 - 2 Kinnunen Anssi Tuomela Tero
Alajärvi 1J 1L 0 - 3 Kinnunen Anssi Orava Aki
Seinäjoki 1J 2A 1 - 3 Esala Juha Kuusisto Martti
Seinäjoki 1J 2A 2 - 3 Esala Juha Ankkuri Ismo
Seinäjoki 1J 3A palo Soini Tuomo Viinamäki Tomi
Seinäjoki 1J 3A 3 - 3 Sarvikas Risto Viitanen Risto
Seinäjoki 1J 3A 4 - 3 Sarvikas Risto Ojanperä Markus
Seinäjoki 1J 3A koppi Ketonen Jussi Ankkuri Ismo
Alajärvi 1J 3L palo Orava Aki Salmenautio Markus
Seinäjoki 1J 4A palo Soini Tuomo Sarvikas Risto
Seinäjoki 1J 4A 5 - 3 Jantunen Mikko Viinamäki Tomi
Seinäjoki 1J 4A koppi Esala Juha Ketonen Jussi
Alajärvi 1J 4L 5 - 4 Vapaataival Salmenautio Markus
Alajärvi 1J 4L palo Orava Aki Viitasaari Teijo
Alajärvi 1J 4L palo Hautala Perttu Tuomela Tero


Juoksut - 2. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Alajärvi 2J 1A 0 - 1 Tuomela Tero Saarenmaa Keijo
Alajärvi 2J 1A 0 - 2 Männistö Ari Tuomela Tero
Seinäjoki 2J 1L 1 - 2 Sarvikas Risto Harju Jussi
Seinäjoki 2J 1L koppi Viinamäki Tomi Ojanperä Markus
Seinäjoki 2J 1L palo Ketonen Jussi Ankkuri Ismo
Seinäjoki 2J 1L koppi Soini Tuomo Sarvikas Risto
Alajärvi 2J 2A palo Pirhonen Eero Saarenmaa Keijo
Alajärvi 2J 2A palo Kinnunen Anssi Holm Jonni
Seinäjoki 2J 2L 2 - 2 Ojanperä Markus Leppälä Juha
Seinäjoki 2J 2L 3 - 2 Soini Tuomo Viinamäki Tomi
Seinäjoki 2J 2L palo Leppälä Juha Esala Juha
Seinäjoki 2J 2L koppi Sarvikas Risto Harju Jussi
Alajärvi 2J 3A palo Kinnunen Anssi Tallbacka Tuomas
Seinäjoki 2J 3L 4 - 2 Ankkuri Ismo Harju Jussi
Alajärvi 2J 4A 4 - 3 Männistö Ari Viitasaari Teijo
Alajärvi 2J 4A 4 - 4 Männistö Ari Kinnunen Anssi
Alajärvi 2J 4A palo Männistö Ari Orava Aki
Alajärvi 2J 4A palo Hietakangas Pekka Männistö Ari


Juoksut - Supervuoro

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä


bottom