top
logo
2017 / Miesten superpesis / Runkosarja

Sarjataulukko Ottelut Lyöjätilasto Etenijätilasto Kärkilyöntitilasto

Yhteenveto Juoksut Kotijoukkue Vierasjoukkue


OuluLP - Kitee 1 - 2k (5-6, 6-5, 0-0, 1-3)

Miesten superpesis 2017, Runkosarja
2017-07-27 klo 18:00:00 - 21:08:00



Juoksut - 1. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Kitee 1J 1A palo Partanen Sami Hurskainen Topi
Kitee 1J 1A 0 - 1 Partanen Sami Rahunen Simo
Kitee 1J 1A 0 - 2 Partanen Sami Pekkinen Hannes
Kitee 1J 1A 0 - 3 Tallbacka Robert Partanen Sami
Kitee 1J 1A 0 - 4 Partanen Sami Partanen Sami
Kitee 1J 1A 0 - 5 Tallbacka Robert Purmonen Oskari
OuluLP 1J 1L 1 - 5 Pelkonen Marko Lankinen Ari
OuluLP 1J 1L 2 - 5 Korhonen Antti Vihtkari Antti
OuluLP 1J 1L palo Luhtavaara Jonne Korhonen Matti
Kitee 1J 2A 2 - 6 Harhaheitto Matikainen Joni
Kitee 1J 2A koppi Mäki Jouni Kotro Ville
Kitee 1J 2A koppi Mäki Jouni Tallbacka Robert
OuluLP 1J 2L 3 - 6 Korhonen Antti Piri Tapani
OuluLP 1J 2L koppi Luhtavaara Jonne Vihtkari Antti
Kitee 1J 3A palo Partanen Sami Sigvart Veli-Matti
Kitee 1J 3A palo Tervo Joni Hurskainen Topi
OuluLP 1J 3L palo Korhonen Matti Lankinen Ari
OuluLP 1J 3L 4 - 6 Pelkonen Marko Piri Tapani
OuluLP 1J 4L 5 - 6 Korhonen Antti Toikka Aki
OuluLP 1J 4L koppi Pelkonen Marko Vihtkari Antti


Juoksut - 2. jakso

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
OuluLP 2J 1A palo Korhonen Matti Lankinen Ari
OuluLP 2J 1A 1 - 0 Korhonen Antti Piri Tapani
OuluLP 2J 1A 2 - 0 Korhonen Antti Vihtkari Antti
OuluLP 2J 1A 3 - 0 Luhtavaara Jonne Korhonen Matti
OuluLP 2J 1A 4 - 0 Pelkonen Marko Korhonen Antti
OuluLP 2J 1A palo Hepokangas Pekka Luhtavaara Jonne
Kitee 2J 1L 4 - 1 Matikainen Joni Hurskainen Topi
Kitee 2J 1L 4 - 2 Matikainen Joni Rahunen Simo
Kitee 2J 1L koppi Pekkinen Hannes Sigvart Veli-Matti
Kitee 2J 1L palo Partanen Sami Purmonen Oskari
OuluLP 2J 2A palo Pelkonen Marko Piri Tapani
Kitee 2J 2L palo Toropainen Antti-Jussi Sigvart Veli-Matti
Kitee 2J 3L 4 - 3 Pekkinen Hannes Toropainen Antti-Jussi
OuluLP 2J 4A 5 - 3 Pelkonen Marko Piri Tapani
OuluLP 2J 4A palo Korhonen Antti Korhonen Matti
OuluLP 2J 4A 6 - 3 Toikka Aki Huuskonen Hannu
Kitee 2J 4L 6 - 4 Matikainen Joni Sigvart Veli-Matti
Kitee 2J 4L 6 - 5 Pekkinen Hannes Toropainen Antti-Jussi


Juoksut - Supervuoro

Joukkue Vrp Tilanne Lyöjä Etenijä
Kitee S A palo Partanen Sami Purmonen Oskari
Kitee S A palo Matikainen Joni Hurskainen Topi
OuluLP S L palo Korhonen Antti Lankinen Ari
OuluLP S L palo Pelkonen Marko Piri Tapani
OuluLP S L koppi Luhtavaara Jonne Vihtkari Antti


bottom